Lovasoktatás
Egészen a kezdetektől a haladó lovasoktatásig
Lovasoktatóink
Ha lovagolni szeretnél, hívd őket!
Bessenyei Anna
Tel.: 30/862-5454
Kiskorom óta érdekelnek a lovak, de rendszeresen 2008-ban, 12 évesen kezdtem el lovagolni, amely azóta is nagy szenvedélyem. 2016-ban ismertem meg az Aranyménes lovardát, akkor még csak lovagolni jártam. Pár évvel később már segítettem a lovas táborokban, majd ezt követően csatlakoztam a lovarda oktatói gárdájához. Munkám során szeretném minél több gyerekkel és felnőttel megszerettetni a lovakat és a lovaglást, illetve a lehető legtöbb tudást átadni számukra. Idén fejeztem be tanulmányaimat az Eötvös Loránd Tudományegyetem biológus mesterszakán.
Lovasoktatás
Sétáltatástól a vágtáig
Sétáltatás
Óvodásoknak, kisiskolásoknak javasoljuk az első lovaglások alkalmával a 15 perces sétáltatást. A foglalkozások alkalmával a lovas megszokja a ló mozgását, megtanul kapaszkodás és kengyel nélkül biztonságosan egyensúlyban ülni a lovon. A sétáltatás célja, hogy a különböző feladatok által a gyermek alapvető tornagyakorlatokat bátran végre tudjon hajtani a lovon.
Futószáras oktatás
A futószáras oktatás során a lovas megtanul helyesen, zártan, elengedetten és egyensúlyban ülni. A ló önálló irányításának előfeltétele, hogy megtanulja a lovas segítségadásokat és azok alkalmazását. A szükséges futószáras alkalmak száma az oktatáson való részvétel rendszerességétől és gyakoriságától, illetve az egyéni képességektől függ.
Osztálylovaglás

Önállóan lovagolhat az a lovas, aki egyensúlyban ül könnyű- és a tanügetésben, képes a lovat irányítania lépésben és ügetésben, és a segítségadás alapjait elsajátította. A lovas megtanulja a lovardai alakzatokat, ívek és körök lovaglását, a jármódok szabályozását, átmenetek lovaglását lépés és ügetés jármódban. A vágta feltétele a stabil, elengedett tanügetés. A vágtabeugratás és felvételek segítségadásai után, majd mindhárom jármódban a helyes ülés és a lovasérzés elmélyítése a cél.